Drevenice Živčáková

Ponúkame Vám celoročné ubytovanie v troch tradičných dreveničkách s max. kapacitou 13 osôb (9x pevné lôžko + 4x prístelka). Dreveničky sú vybavené novým masívnym nábytkom, krbovými kachľami, rozkladacie gauče televízor so satelitným príjmom, rádiom a spoločenskými hrami.

drevenice zivcakova dzadekJej názov je spojený so šindliarstvom, ktorému sa venoval pôvodný majiteľ dreveničky. Džadek je tradičné kysucké pomenovanie stolice, do ktorej sa uchytil a strúhal drevený šindel. Keďže naše dreveničky majú svoju históriu, preto aj ich názvy ju pripomínajú.

Kapacita je 7-9 osôb. Na poschodí sú dve spálne 3 a 4 posteľové, kúpeľňa s wc a sprchovým kútom. Na prízemí je veľká kuchyňa so stolom pre 7 osôb, zariadená kuchynská linka s dvojplatničkou, varnou konvicou, mikrovlnkou a zabudovanou chladničkou. Obývacia miestnosť má krbové kachle, rohový rozkladací gauč, TV+sat. Z obývačky sú dvere na zastrešenú terasu s rohovou ratanovou súpravou a masívnym stolom s lavicami. Súčasťou prízemia je aj predsieň a vstupné wc.

drevenice zivcakova panocekJej názov je spojený s prútkárstvom (košikárstvom). Panoček volali istého mentálne zaostalého bezzemka, ktorý sa nechával najímať na sezónne práce za 2-3 koruny alebo za chleba s masťou. Popri tom sa venoval pleteniu košíkov. Mal hrubé a krátke ale silné a šikovné prsty a upliesť kôš bola pre neho hračka. Drevenička Panoček je asi prvá chalúpka z prútia vôbec a na jej výstavbe sa podieľal p. Valčuha z Klokočova, ktorý síce nehovorí a nepočuje ale príroda mu to nahradila v podobe šikovných rúk, ktoré sa venujú košikárstvu.